מומחה במיילדות וגניקולוגיה
הפלות חוזרות והריון בסיכון גבוה

מעקב הריון

תוכן עניינים

מתכננת היריון?

ברוכה הבאה לתקופה, שאותה, ללא ספק, ניתן לכנות התקופה המרגשת ביותר של חייך. בצד החששות (שהם מאד טבעיים, אגב) את עומדת בפתחו של שלב בחייך שלא רק יתבטא בשינויים פיזיים, אלא אף ישפיע על נפשך ויקבע, במידה רבה, את עתידך ואת עתיד הרך או הרכה שבקרוב, תחבקי בזרועותיך.

הרפואה המודרנית של ימינו, בניגוד לדורות הקודמים, מציעה לנשים ההרות כיום מעקב היריון הכולל לא מעט בדיקות וסקירות, שמטרתן לוודא שאת ותינוקך תעברו את ההיריון והלידה בדרך הבריאה והבטוחה ביותר, ומשם – תוכלו להתחיל בחייכם המשותפים והבריאים יחדיו.

מעקב הריון

מעקב היריון, למעשה מתחיל הרבה לפני שהיריון שלך מתחיל

כיום, מומלץ להתחיל את ההכנות להיריון מספר חודשים לפני הכניסה הממשית להיריון. אחת מהדרכים המוכרות ביותר הנוגעות לכך, הוא נטילת חומצה פולית. הדרך הנוספת, היא ביצוע בדיקות מקדימות כבדיקות סקר שמטרתן לאתר נשאיות של מחלות גנטיות באמצעות נטילת דגימות דם פשוטות משני ההורים, ובדיקות לגילוי נוגדני מחלות שונות כדוגמת האדמת, CMV וכד' – מחלות העלולות לגרום לנזקים לעובר במקרים של הידבקות בהן במהלך ההיריון. בדיקות אלו מאפשרות לרופא המטפל ולאם להיערך נכונה ולטפל במצב, עוד טרם הכניסה להיריון.

מעקב היריון - הבדיקות שצריך לעשות במהלך ההיריון

למרות שהרפואה המודרנית, במידה רבה, מאפשרת לך לעשות בדיקה שונה בכל שבוע מארבעים שבועות ההיריון, רק לעיתים רחוקות, אכן יש צורך רפואי ממשי ואמיתי בכל הבדיקות הללו. כלומר, במרבית ההריונות התקינים, קיימות מספר בדיקות משמעותיות חשובות שאתן תהיי חייבת לבצע, אולם, שאר הבדיקות, נחשבות לפחות נחוצות, ולרוב, נועדו להרגיע בעיקר את האישה ההרה, במיוחד אם זהו לה הריונה הראשון. בדיקות אחרות (למשל, בדיקת סיסי שליה, המבוצעת בשבוע 10-13) מבוצעות במקרים שבהם קיים חשד למומים בעובר או סיכונים אחרים לשלום ההיריון או האם.

סריקת השקיפות העורפית ובדיקת סקר ביוכימיבטרימסטר הראשון בשבוע 11-13
סקירת מערכות מוקדמתבשבוע 14-16
בדיקת סקרבטרימסטר השני
חלבון עובריבשבוע 16-19
סקירת מערכות מאוחרתבשבוע 20-24
בדיקת העמסת סוכרבשבוע 24-28
מעקב גדילהשבוע 30-34 ועד לסוף ההיריון

מעקב היריון עודף - מהו ומי זקוקה לו?

היריון המוגדר כ"תקין" עשוי להימשך בין 37 שבועות ל-42, כאשר התל"מ – תאריך הלידה המשוער, נחשב לתאריך המציין תקופה של 40 שבועות מלאים. קרוב ל-50% מהנשים ההרות יולדות לפני תאריך זה, ואילו האחרות, לאחר שחולפים 42 השבועות, נכנסות למצב המכונה "היריון עודף". לאחר 42 שבועות חלה עלייה בסיכון לסיבוכים, ולכן, מצב זה מצריך מעקב היריון צמוד, בכל יומיים-שלושה, מהשבוע ה-40 ועד ללידה. רשימת הסיבוכים במצב היריון עודף היא ארוכה, ולעיתים קרובות, הכניסה-עצמה למצב של היריון עודף מגבירה את הסיכויים לביצוע הלידה בניתוח קיסרי.

הדבר החשוב ביותר עבורך - ליווי של מומחה בגינקולוגיה

זה עשוי להיות ההיריון הראשון שלך, השני, או, אפילו השלישי – חששות לשלום ההיריון ולשלומו של העובר שלך הם דבר טבעי לחלוטין. אולם, גם כאשר לחששות הללו אין כל אחיזה במציאות, את זקוקה לטיפול ולליווי המקצועי והמרגיע ביותר.

פרופ' כרפ 
מומחה בעל שם בינלאומי בגינקולוגיה, מקבל במרפאה פרטית בהרצליה פיתו. ניתו לקבל החזר עבור הייעוץ מכל קופות החולים וחברות הביטוח.

צרי קשר עם פרופ' הוארד כרפ

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 052-2533073
דילוג לתוכן