מומחה במיילדות וגניקולוגיה
הפלות חוזרות והריון בסיכון גבוה

אור בקצה המנהרה: תקווה לזוגות

הריון בסיכון גבוה מתייחס למצב שבו קיימים גורמים שונים המעלים את הסיכון לבריאות האם או העובר. גורמים אלה עשויים להיות רפואיים, גנטיים או סביבתיים, ומחייבים מעקב צמוד יותר של הרופא המטפל. הבנה של גורמי הסיכון והצעדים הנדרשים לניהול ההריון היא חיונית על מנת להבטיח את בטיחות האם והעובר לאורך כל תקופת ההריון.

הריון בסיכון גבוה בלוג

אילוסטרציה

גורמי סיכון להריון בסיכון גבוה

גורמי הסיכון כוללים בין היתר גיל האם, כאשר נשים מתחת לגיל 17 או מעל גיל 35 מצויות בסיכון גבוה יותר לסיבוכים במהלך ההריון. מחלות כרוניות כגון סוכרת, לחץ דם גבוה ומחלות לב מעלות את הסיכון לבריאות האם והעובר. הפרעות ברקמות רירית הרחם או מבנה רחם חריג עלולים להוביל לסיבוכים נוספים, כמו גם הריונות קודמים עם סיבוכים. בנוסף, היריון רב-עוברי, כגון שלישייה או רביעייה, ובעיות גנטיות או ממצאים חריגים בבדיקות טרום-לידתיות, מצריכים מעקב וטיפול מיוחד.

מעקב והתערבות רפואית

מעקב רפואי בהריון בסיכון גבוה כולל ביקורים תכופים יותר אצל רופא נשים כדי לנטר את מצבה הבריאותי של האם והעובר. נערכות בדיקות דם, סקירות אולטרא-סאונד ובדיקות גנטיות נוספות על מנת לזהות כל בעיה פוטנציאלית. במקרים מסוימים נדרש טיפול תרופתי להגברת סיכויי ההריון או למניעת סיבוכים. במקרים חמורים, הרופא עשוי להמליץ לאם לשכב במנוחה או להישאר באשפוז. במקרים מסוימים, ייתכן שיתבצע לידה מוקדמת כדי להבטיח את בטיחות האם והעובר.

מטרתם

המטרה המרכזית של המעקב וההתערבות בהריון בסיכון גבוה היא למזער ככל הניתן את הסיכונים לאם ולעובר, ולאפשר הריון ולידה בטוחים ככל האפשר. מעקב הדוק מאפשר זיהוי וטיפול בזמן בכל סיבוך אפשרי, ובכך מגביר את סיכויי ההריון להסתיים בהצלחה.

התאמה אישית ושיתוף פעולה

כל הריון בסיכון גבוה הוא ייחודי ודורש התאמה של המעקב והטיפול לפי צרכי האם והעובר הספציפיים. שיתוף פעולה הדוק עם הרופא המטפל הוא קריטי לניהול נכון של הריון בסיכון גבוה, כולל הקפדה על הנחיות הרופא וביצוע כל הבדיקות והטיפולים המומלצים.

הריון בסיכון גבוה מצריך מעקב צמוד והתערבויות רפואיות מותאמות אישית כדי למזער את הסיכונים ולהבטיח שהאם והעובר ישארו בריאים ובטוחים. חשוב לפנות לרופא המומחה ולהתייעץ עמו בכל שאלה או דאגה לאורך כל תקופת ההריון.

פרופ כרפ' מומחה להפלות חוזרות והריון בסיכון גבוה מקבל במרפאה פרטית בהרצליה מדיקל סנטר. ניתן לקבל החזרים עבור הייעוץ מכל קופות החולים וחברות הביטוח הפרטיות.
צרי קשר עם פרופ' הוארד כרפ

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 052-2533073
דילוג לתוכן