מומחה במיילדות וגניקולוגיה
הפלות חוזרות והריון בסיכון גבוה

טיפולי פוריות

תוכן עניינים

פרופ' הוארד כרפ הוא מומחה בעל שם בין-לאומי לגינקולוגיה, למיילדות ולפוריות האישה. במשך למעלה מ-30 שנה, ליווה וטיפל באלפי נשים – מהארץ ומהחו"ל – שסבלו מבעיית פוריות כזו או אחרת ונזקקו לטיפולי פוריות. מטרתו היא לאבחן את הסיבות לאי פוריות האישה, ולמצוא פתרון לבעיה עד להצלחה.

מה ההבדל בין אישה פורייה לאישה שאינה פורייה?

אישה פורייה היא כזו שתצליח להיכנס להיריון לאחר זמן סביר וכמות סבירה של ניסיונות – וזאת בהנחה שבן זוגה אינו סובל מבעיות פוריות. לעומת זאת, אישה עם אי-פריון לא תצליח להיכנס להיריון לאחר שנתיים, ולעיתים אפילו שנה בלבד, של ניסיונות – למרות שביצעה יחסי מין סדירים, ללא אמצעי מניעה, מתוך כוונה ברורה להיכנס להיריון.

מתי אישה נמצאת בשיאה פוריותה?

תקופת השיא של פוריות האישה מתרחשת במהלך שנות ה-20 לחייה – זה העשור האידיאלי למי שרוצה להיכנס להיריון. בגיל 30 מתחילה ירידה הדרגתית בפוריות, ולאחר גיל 35 הדעיכה מואצת אפילו יותר. הסיכוי להיכנס להיריון עדיין אפשרי, אך עומד על 5% בלבד, אצל נשים שעברו את גיל 40.

בעידן התובעני והעמוס של היום, בשל אילוצי קריירה וקשיים במציאת זוגיות, יותר ויותר נשים נכנסות להיריון לאחר גיל 30 – מה שהופך את הקושי להרות לנפוץ יותר מאשר בעבר.

מה יכול לגרום לירידה בכושר הפוריות של האישה?

יש מגוון רחב של גורמים מוכרים, שמאיצים את דעיכת הפריון הנשי. אלו רק כמה מהם:

 

תת משקל או עודף משקל

במצבים חריגים תהליך הביוץ הטבעי של הגוף עלול להיפגע, עד לרמה של הפסקה מוחלטת. לכן אנורקטיות הן קבוצת סיכון לאי-פוריות.

הרגלי תזונה לקויים 

צריכה חריגה וממושכת של שומן טראנס, סוכרים וכימיקלים במזונות מעובדים עלולה לפגוע ברמת הפוריות האישה.

עישון וגורמים סביבתיים מזיקים

 אפשר למצוא פגיעה בפוריות אצל נשים שמעשנות או חשופות לאורך זמן לרעלים המגיעים ממפעלים מזהמים, כבישים סואנים וכדומה.

טיפולי פוריות

מתי אפשר להתחיל טיפולי פוריות?

טיפולי פוריות אפשר להתחיל לאחר כשנתיים רצופות של ניסיונות כושלים להיכנס להיריון. זאת בתנאי שיחסי המין התבצעו מתוך כוונה ברורה להיכנס להיריון, באופן סדיר וללא אמצעי מניעה. במילים אחרות, בתנאי שהקרקע הוכשרה במלואה לקליטה בצורה טבעית, ולמרות זאת אין תוצאות.

אבחון ליקויי פוריות אצל נשים מתבצע בשתי שיטות זעיר פולשניות:

  • לפרוסקופיה – החדרת מכשור רפואי אבחנתי דרך חתכים זעירים בטבור
  • היסטרוסקופיה – החדרת מכשור רפואי אבחנתי דרך הנרתיק וצוואר הרחם
 
בשתי השיטות, פרופסור כרפ בוחן ביסודיות את חלל הבטן והרחם, כדי לנסות ולאתר את הסיבות לאי הפוריות אצל האישה. לאחר הבנת הגורמים, אפשר להתחיל ולחשוב על פתרונות – וכאלה יש כמה וכמה הודות להתפתחות המרשימה בתחום. פרופ' כרפ בונה עבור כל מטופלת סדרה של טיפולי פוריות, המותאמים באופן אישי למצבה. המטופלת מקבלת ליווי צמוד לכל אורך התהליך, במטרה לבחון בכל שלב את השפעות הטיפול ושיפור סיכויי ההצלחה.

מזמינים אותך למצוא את הפתרון אצלנו במרפאה

טיפולי פוריות הם הרבה מעבר למענה רפואי, אל פרופ' כרפ מגיעים זוגות שמתקשים להיכנס להיריון בצורה טבעית ותקוותם היחידה הם טיפולי הפוריות. עד כה ליווה וטיפל באופן מסור באלפי נשים מהארץ ומחו"ל שסבלו מבעיות פוריות הן במסגרת המרכז הרפואי שיבא שבתל השומר, והן במרפאתו הפרטית שבהרצליה מדיקל סנטר. לכן, פרופ' כרפ יודע היטב כמה אחריות מוטלת על כתפיו – כשהוא מוצא פתרון לבעיית הפוריות ומסייע לבני זוג להרות ולהגשים חלום.

פרופ' הוארד כרפ מקבל מטופלות במרפאתו הפרטית בהרצליה מדיקל סנטר (מוכרת להחזרים ע"י כל קופות החולים וחברות הביטוח הפרטיות).

טיפולי פוריות פרופ כרפ
צרי קשר עם פרופ' הוארד כרפ

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 052-2533073
דילוג לתוכן