מומחה במיילדות וגניקולוגיה
הפלות חוזרות והריון בסיכון גבוה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
 
 
 
 
 
 
073-7600084
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מעקב הריון

 
 
 

מתכננת היריון?

 
ברוכה הבאה לתקופה, שאותה, ללא ספק, ניתן לכנות התקופה המרגשת ביותר של חייך. בצד החששות (שהם מאד טבעיים, אגב) את עומדת בפתחו של שלב בחייך שלא רק יתבטא בשינויים פיזיים, אלא אף ישפיע על נפשך ויקבע, במידה רבה, את עתידך ואת עתיד הרך או הרכה שבקרוב, תחבקי בזרועותיך.

הרפואה המודרנית של ימינו, בניגוד לדורות הקודמים, מציעה לנשים ההרות כיום מעקב היריון הכולל לא מעט בדיקות וסקירות, שמטרתן לוודא שאת ותינוקך תעברו את ההיריון והלידה בדרך הבריאה והבטוחה ביותר, ומשם - תוכלו להתחיל בחייכם המשותפים והבריאים יחדיו.
 
 
 

מעקב היריון, למעשה מתחיל הרבה לפני שהיריון שלך מתחיל

 
כיום, מומלץ להתחיל את ההכנות להיריון מספר חודשים לפני הכניסה הממשית להיריון. אחת מהדרכים המוכרות ביותר הנוגעות לכך, הוא נטילת חומצה פולית. הדרך הנוספת, היא ביצוע בדיקות מקדימות כבדיקות סקר שמטרתן לאתר נשאיות של מחלות גנטיות באמצעות נטילת דגימות דם פשוטות משני ההורים, ובדיקות לגילוי נוגדני מחלות שונות כדוגמת האדמת, CMV וכד' - מחלות העלולות לגרום לנזקים לעובר במקרים של הידבקות בהן במהלך ההיריון. בדיקות אלו מאפשרות לרופא המטפל ולאם להיערך נכונה ולטפל במצב, עוד טרם הכניסה להיריון.
 
 
מעקב הריון - פרופ כרפ
 
 

מעקב היריון - הבדיקות שצריך לעשות במהלך ההיריון

 
למרות שהרפואה המודרנית, במידה רבה, מאפשרת לך לעשות בדיקה שונה בכל שבוע מארבעים שבועות ההיריון, רק לעיתים רחוקות, אכן יש צורך רפואי ממשי ואמיתי בכל הבדיקות הללו. כלומר, במרבית ההריונות התקינים, קיימות מספר בדיקות משמעותיות חשובות שאתן תהיי חייבת לבצע, אולם, שאר הבדיקות, נחשבות לפחות נחוצות, ולרוב, נועדו להרגיע בעיקר את האישה ההרה, במיוחד אם זהו לה הריונה הראשון. בדיקות אחרות (למשל, בדיקת סיסי שליה, המבוצעת בשבוע 10-13) מבוצעות במקרים שבהם קיים חשד למומים בעובר או סיכונים אחרים לשלום ההיריון או האם.

הבדיקות העיקריות, כוללות את סריקת השקיפות העורפית ובדיקת סקר ביוכימי בטרימסטר הראשון בשבוע 11-13, סקירת מערכות מוקדמת בשבוע 14-16, בדיקת סקר בטרימסטר השני – חלבון עוברי בשבוע 16-19, סקירת מערכות מאוחרת בשבוע 20-24, בדיקת העמסת סוכר בשבוע 24-28, מעקב גדילה משבוע 30-34 ועד לסוף ההיריון, וכמובן, במידת הצורך, גם מעקב היריון עודף, שעליו, מיד נרחיב.
 

מעקב היריון עודף - מהו ומי זקוקה לו?

 
היריון המוגדר כ"תקין" עשוי להימשך בין 37 שבועות ל-42, כאשר התל"מ - תאריך הלידה המשוער, נחשב לתאריך המציין תקופה של 40 שבועות מלאים. קרוב ל-50% מהנשים ההרות יולדות לפני תאריך זה, ואילו האחרות, לאחר שחולפים 42 השבועות, נכנסות למצב המכונה "היריון עודף". לאחר 42 שבועות חלה עלייה בסיכון לסיבוכים, ולכן, מצב זה מצריך מעקב היריון צמוד, בכל יומיים-שלושה, מהשבוע ה-40 ועד ללידה. רשימת הסיבוכים במצב היריון עודף היא ארוכה, ולעיתים קרובות, הכניסה-עצמה למצב של היריון עודף מגבירה את הסיכויים לביצוע הלידה בניתוח קיסרי.
 
 
 
 

הדבר החשוב ביותר עבורך - ליווי של מומחה בגינקולוגיה

 
זה עשוי להיות ההיריון הראשון שלך, השני, או, אפילו השלישי - חששות לשלום ההיריון ולשלומו של העובר שלך הם דבר טבעי לחלוטין. אולם, גם כאשר לחששות הללו אין כל אחיזה במציאות, את זקוקה לטיפול ולליווי המקצועי והמרגיע ביותר.

פרופ' הווארד כרפ - מומחה בעל שם בינלאומי בגינקולוגיה, לתיאום פגישה צרי קשר: 073-7600084.